Obličejová jóga

nebo obličejová gymnastika aneb self-lifting 

Světlana Mihulová - zakladatelka Centra Selavis a Face & Eyes Yoga Academy, akreditovaná lektorka, terapeutka, trenérka, autorka knih Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé a Oční jóga-zdravé a krásné oči v každém věku

Kniha "Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé"

Autorka: Světlana Mihulová

" V této knížce vás provedu krok za krokem základy obličejové jógy, správným technickým provedením, naučíte se systém cviků, který uvolňuje a zároveň posiluje svaly obličeje, krku a dekoltu, prokrvuje jak tyto partie, tak také mozek a celé tělo. Může působit jako prevence mnoha nemocí. 

Díky obličejové józe budete mít nejen krásnější, zdravější a mladistvější pleť, budete se také cítit lépe a sebevědoměji." 


Kniha "Oční jóga - zdravé a krásné oči v každém věku"

Autorky: Světlana Mihulová, Jiřina Mihulová

"Kniha v sobě snoubí ověřené techniky tréninku očí a mozku za účelem lepšího vidění, techniky obličejové jógy podle postupů lektorky a terapeutky Světlany Mihulové, techniku očního lékaře W. H. Batese, který jako první popsal cviky posilující zrak, metodu Meira Schneidera, celosvětově uznávaného terapeuta a lektora, jenž sám sebe pomocí Batesovy metody vyléčil, když téměř oslepl, a řadu dalších zajímavých informací, které vedou ke zlepšení zraku a zpevnění očního okolí. Pokud si tedy chceme zachovat zdravý zrak, krásné oči a oční okolí, je nezbytné začít o zrak i tělo více pečovat."

Co je obličejová jóga či gymnastika?

Podívejte se na krátké ukázkové video.

Chcete vypadat také mladší, svěžejší, odpočatější?

Vyzkoušejte 1. video-lekci ZDARMA!

Obličejová jóga 

to je obličej bez vrásek, plastik a botoxu!

"Již ve 30ti můžete mládnout!"

Náš obličej je první věc, která ovlivňuje naše okolí buď pozitivně nebo negativně.

V našem obličeji se zrcadlíme my sami, naše nitro, duše, srdce, mozek a celé tělo.

Stárnutí je přirozený proces, je to fakt a zasahuje nás na fyzické, psychické a duchovní úrovni. Stárnutí nelze zastavit, ale můžeme jej zpomalit, být šťastní, zdraví a krásní, když pochopíme principy života, planety Země a Vesmíru. Vždyť již od starých časů se lidé snažili různými způsoby omlazovat např. elixíry mládí, bylinnými zábaly...atd.

Je vám kolem 30? Zastavte působení času. Zrušte stárnutí.

Je vám přes 40? Omládněte za 10 týdnů o 10 let.

Je vám přes 50? Omládněte za 16 týdnů o 10 let.

Musíme si uvědomit, že krémy poskytují výživu a hydrataci. Žádný krém neumí vylepšit svalový tonus pokožky jako naše jógové cvičení. Obličejová gymnastika je přirozené, bezbolestné, ekonomické, zdravé řešení následků stárnutí naší pokožky. 

My v SELAVIS jsme přesvědčeni, že když pochopíme principy těla, života, planety Země, Vesmíru, přijmeme sami sebe s láskou a soužíváme s přírodou, pak stárneme pomalu a s grácií. Stáváme se krásnými zevnitř i z vnějšku nehledě na fakt kolik je nám let. 

Tato fakta a přijmutí je nejlépe učinit do 40ti let věku jedince, ale i kdyby to bylo později, tak si pamatujte, že NIKDY NENÍ POZDĚ!                                                                                              

Zapomeňme na datum našeho narození a pojďme se vracet v čase a mládnout. 

Úsměv a milý pohled nás nic nestojí a přitom potěší každou bytost. 

Tři postoje

S přibývajícími roky má každý člověk volbu, jak se ke svému stárnutí postaví.

V dnešní době převládají dva postoje ke vzniklým vráskám.

PRVNÍ POSTOJ

rezignuje na vliv času a přijímá přirozený běh života s tvrzením, že jde o vrásky vypovídající o životních zkušenostech.

Je to správné? A skutečně to jde tak lehce? Která žena či muž by byli spokojeni, jestliže sledují svůj odraz v zrcadle, který je povadlý se spoustou vrásek? Všichni prahneme býti atraktivními a žádoucími.

Máme na to nárok a je to i závazek. Ne kvůli jiným, ale sami kvůli sobě. Závazek pečovat o sebe pro co nejdelší zachování energie života. Energie života je úzce spojena s chutí žít a nerezignovat na projevované známky času. Rezignací, své stáří zrychlujeme a posilňujeme.

Toto pojetí by mělo patřit do minulých dob. Nejedná se o dychtivost a narcizmus.

Přirozená péče o sebe by měla patřit k základním principům, díky kterým se muž i žena stává sebevědomější a krásnější. Nejedná se o neakceptování obvyklého toku času, ani o zaujetí, ale o bezprostřední zkvalitnění života. Přirozené pozvolné stárnutí dodává pozitivní energii a naplnění. Odevzdat se stárnutí a tím i rezignovat na život, nám bere energii i chuť žít s pocitem, že nám život nepřinese už nic nového.

DRUHÝ POSTOJ

je z mého pohledu narcistický a fanatický. Je o nezanechávání známek stárnutí na našem těle a snaha udělat všechno možné i nemožné pro zpomalení času. Tito lidé jsou ochotní absolvovat nepřeberné množství plastických operací (jsou-li na to finanční prostředky a když nejsou, jsou ochotni se i zadlužit), až do fáze, kdy se přestanou podobat sami sobě. Takové extrémy jsou ochotni podstoupit ženy i muži v úplném zoufalství. Je to bezmoc a prázdnota, kterou v sobě nosí. Z druhého pohledu, jestli má někdo zdravý vztah k plastické chirurgii a nemá strach z následků, které mohou nastat, rozhodnutí je na každém z nich.

Podstatné je si uvědomit, že účinků, které očekáváme podstoupením plastických operací, lze dospět i bez zákroku chirurga, a to pomocí obličejové jógy - self-liftingu.

TŘETÍ POSTOJ

Předešlé dva přístupy nejsou podle mého názoru ideální, pojďme se tedy podívat na zlatou střední cestu. Tou může být pravidelné kosmetické ošetření, pravidelná obličejová gymnastika, která uchovává přirozenou pevnost a elasticitu tváře. A o to jde! O mladistvé kontury a přirozené vrásky, které jsou sexy. Vždyť vrásky jsou vepsané zkušenosti a prožitky do našich tváří. Je to naše kniha života.  Člověk bez vrásek, je člověk bez minulosti.

Pečujte o sebe ne z důvodu, že je stárnutí podle některých lidí nedůstojné a nevzhledné. Pečujte o sebe z důvodu, že si natolik vážíte sami sebe, abyste se o sebe starali, cítili se a byli jste zdraví, optimističtí a v každém věku zdravě sebevědomí. Jestliže vám popraská zeď v domě, také se vynasnažíte co nejrychleji a nejvhodněji ji opravit. Chcete žít v krásném, zdravém a útulném prostředí. Stejně tak, bychom se měli starat o svůj zevnějšek, protože naše tělo je dům naší duše.

Starejme se o své tělo, protože je dómem naší duše. 

Co je Obličejová jóga, Obličejová gymnastika neboli Self-lifting?

Obličejová jóga nebo obličejová gymnastika, tj. self-lifting, je cvičení, které navrací obličejovým svalům pružnost, pevnost, plnost a celému obličeji jasné kontury, které jsme měli v mládí.  Jedná se o trénink obličejových svalů (posilování a protahování), kdy dosahujeme mladistvějšího vzezření o 5 až 15 let neinvazivní metodou. Je to metoda bez skalpelu, botoxu a jiných nejen bolestivých, ale i nebezpečných metod. Eliminujeme již vzniklé vrásky. Zpomalíme příchod nových vrásek, prozáříme a vypneme naši pleť, navrátí se nám jasné kontury obličeje a docílíme zdravého, plného, mladistvého krásného vzezření.

Najděte sílu, oporu sami v sobě, staňte se léčiteli sami sobě a svému okolí.  

Cvičit můžete začít v jakémkoliv věku a kdekoliv. Nikdy není příliš brzy, ani příliš pozdě.

Cvičit a vzdělávat se můžete u kohokoliv. Doporučujeme se vždy podívat, zda cvičitel/ka a lektor/ka nejsou pouze "samozvaní" cvičitelé a lektoři, kteří využívají neznalosti osůbek kolem nich. Zda mají platné vzdělání v oboru TRENÉRSTVÍ a nejlépe i zdravovědy, protože práce se svaly je odpovědnost a nejde jen o svaly, ale i o reflexní body na obličeji, páteř...atd.

Doporučuje se začít cvičit od věku 30 let, kdy by se měla stát obličejová jóga součástí osobní péče každé ženy a muže. V tomto věku naprosto stačí provádění cviků 2x až 3x týdně rychlou formou. Odměnou Vám bude obličej zcela bez vrásek a krásně vypnutá pleť do vysokého věku. Začnete-li pravidelně cvičit od svých 30 let, oddálíte stárnutí. Ve 40 letech budete vypadat na 30, v 50 na 38, v 60 na 45. To proto, že obličeji jednoduše nedovolíte stárnout: vrásky se vyvinou minimálně a pleť bude stále krásně pevná.

Jestliže začnete cvičit od 40 let, je obličejová gymnastika nutností, protože pleť už skutečně povoluje a ztrácí tonus. Po počáteční intenzivní kúře, která trvá 1 až 2 měsíce (podle stavu pleti) stačí udržovací cvičení 3x až 5x týdně rychlou formou. I v tomto případě lze očekávat podobně intenzivní omládnutí, a to že ve 40 letech budete vypadat na 30, v 50 na 38, v 60 na 45.

Jestliže začnete cvičit po 50, reparace napáchaných škod způsobených věkem bude časově náročnější. Intenzivní cvičení bude nutné po dobu 3 měsíců, ale odměnou bude mínus 10 let z věku. Po 3 měsících můžete přejít na udržovací cvičení 5x týdně.

Od 60tky je třeba alespoň 5 měsíců self-liftingového cvičení pro dosažení nejlepších výsledků, a poté je třeba udržovací cvičení nejméně 5x týdně. Ale výsledek za to stojí; i v tomto věku pravidelnou obličejovou gymnastikou omládne o 10 až 20 let (záleží na mnoha faktorech).

Jestliže začnete s cvičením, sval mohutní a zkracuje se (proto se říká cvikům na břicho "zkracovačky"). To zapříčiní i stažení kůže, jelikož sval obkresluje celou plochu obličeje. Tím se posílí obličejové svalstvo a dosáhneme přirozeného liftingu a ještě nádherně obkreslíme kontury tváře.

Krása a mládistvost bez skalpelu, botoxu, léků a bolesti.  

Pravidelné cvičení je potřeba doplnit masážemi, které stimulují krevní oběh v kapilárách svalové tkáně a škáry, a tato lepší cirkulace zvyšuje přívod kyslíku a živin do svalových vláken a podporuje obnovu kožních buněk, dále svaly se masáží uvolňují a rozpojují srůsty mezi aktinovými a myozinovými vlákny, které vytvářejí většinu hlubokých vrásek.

Obličejová jóga i masáž dále stimulují tok lymfy, což pomáhá odplavování toxinů a zmírňuje otoky v obličeji. Vždy před cvičením doporučujeme otevřít lymfu, aby dobře proudila.

Zásluhou krvetvorby ve tkáních, které trénink posiluje se zvyšuje metabolismus a pokožka tak přijímá větší množství živin. Toto působení zapříčiní rozjasnění a oživení pokožky. Trénink obličejových svalů také redukuje nerovnosti a tukové vrstvy, které jsou příčinou nadváhy. Výsledný efekt cvičení obličejových svalů se projeví zlepšením tonusu pleti, zpevněním a prokreslením kontur a nádherným rozjasněním očí, plnými rty, užším krkem s pevnější pokožkou.

U některých cvičení se vám může zdát, že se vám prohlubují nebo vznikají nové vrásky. Nelekejte se! Skutečnost je jiná. Opakováním různých cviků si můžete povšimnout chvilkových vrásek, které se tréninkem projeví. Ale po skončení dané série zmizí. Aby vráska vznikla, vyžaduje obrovský počet opakování. Naopak, jeden self-liftingový cvik provádíte nanejvýš jednu a půl minuty za den (největší možný počet opakovaní), tím pádem se další vrásky vyskytnout nemohou. Na konci každého cvičení provádíme masáž, kterou obličej krásně vyhladíme. Správně prováděné obličejové cvičení má za následek snížení a vypnutí vrásek.

Všechny potřebné informace ke cvičení naleznete v sekci "JAK ZAČÍT CVIČIT".  

Člověk bez vrásek je člověk bez minulosti.  

BONUSY OBLIČEJOVÉ JÓGY/GYMNASTIKY/ SELF-LIFTING

  • bezpečná

  • téměř bez nákladů

  • bezbolestná

  • provádíme korekci celého obličeje i krku

  • vypadá naprosto přirozeně

  • zachovává nebo navrací mládí a má trvalý účinek cvičíte-li pravidelně aspoň 10 minut každý den

  • obličejová jóga/gymnastika také odstraňuje svalovou asymetrii obličeje

  • cítíte se lépe psychicky

  • pomáháte celému tělu

  • vracíte se ke své přirozené kráse

DOSAŽENÍ VIDITELNÝCH VÝSLEDKŮ OBLIČEJOVÉ GYMNASTIKY

Dosažení první výsledků závisí na určitých faktorech, jako je stáří, tělesná hmotnost, genetických předpokladech, ale i hloubka a typ vrásek. Pokud už máte vrásky díky srůstu aktinových a myozinových struktur, bude jejich vyhlazení trvat déle, protože je nutné tyto od sebe opět oddělit nejen pravidelnými cviky, ale také masážemi. Výsledky se mohou dostavit až po roce.

Jestli jde naopak o vrásky vzniklé povislým svalstvem, můžeme počítat s účinky už za pár týdnu, podle typu a stavu pokožky. První viditelné účinky, kterých si všimne i okolí se obvykle dostavují už po prvním měsíci pravidelného cvičení. Můžete si povšimnout ohlasů z okolí, lidé vám budou lichotit, že vypadáte nějak lépe.

Po dvou měsíčním pravidelném cvičení vás budou podezírat, že jste podstoupili nějaké kosmetické ošetření jako je třeba lifting.

Můžeme říci, že nejrychlejší nástup účinků je u lidí štíhlé postavy do 50 let. Lidé s vyšší tělesnou hmotností budou na účinky čekat déle, jelikož tuk mezi svaly a pokožkou zabraňuje rychlejšímu zkrácení povadlé pokožky. Self-lifting pomáhá pleti vypořádat se s vadami zapříčiněnými nadměrným množstvím tuku a pleť se tak stává vypnutější, pevnější a mladší.

ZVĚTŠENÍ OBLIČEJOVÝCH SVALŮ

Dobře prováděné self-liftingové cvičení, nemá za následek zvětšení svalů natolik, aby vypadaly nepěkně. Svalstvo se při cvičení zpevní a posílí, a tím pádem zkrátí, což vede k požadovanému výsledku podobnému jako u liftingu. Zvětšení probíhá pouze do stádia, kdy se vrásky svalstvem vyplní a působí mladistvím vzhledem, přičemž stárnoucí tvář štíhlých lidí není tolik vyplněna tukem a obličej působí plochým dojmem. Můžeme to připodobnit k cvičení pilates nebo jógy. Dokonalým pravidelným tréninkem nedosáhneme velkého zvětšení objemové hmoty, tělo se jen uvede do adekvátního stavu napětí a zpevnění. To stejné platí i u dokonale prováděné obličejové jógy/gymnastiky.


FÁZE CVIČENÍ

Jsou tři základní fáze cvičení:

1. BUDOVACÍ - BUILD MUSCLES

2. INTENZIVNÍ - LIFTINGOVÁ

3. UDRŽOVACÍ

Doporučená doba cvičení závisí na věku a kondici pokožky, jak dlouhá bude regenerační a liftingová fáze. 

Podívejte se na výběr video lekcí, osobních kurzů, online kurzů, tréninků obličejové jógy