Obličejová jóga                   akreditovaná trenérka a lektorka v ČR

...Aneb obličej bez vrásek, plastik a botoxu!

"Již ve 30ti můžete mládnout!"

Náš obličej je první věc, která ovlivňuje naše okolí buď pozitivně nebo negativně.

V našem obličeji se zrcadlíme my sami, naše nitro, duše, srdce, mozek a celé tělo.

Stárnutí je přirozený proces, je to fakt a zasahuje nás na fyzické, psychické a duchovní úrovni. Stárnutí nelze zastavit, ale můžeme jej zpomalit, být šťastní, zdraví a krásní, když pochopíme principy života, planety Země a Vesmíru. Vždyť již od starých časů se lidé snažili různými způsoby omlazovat např. elixíry mládí, bylinnými zábaly...atd.

Musíme si uvědomit, že krémy poskytují výživu a hydrataci. Žádný krém neumí vylepšit svalový tonus pokožky jako naše jógové cvičení. Obličejová gymnastika je přirozené, bezbolestné, ekonomické, zdravé řešení následků stárnutí naší pokožky. 

My v SELAVIS jsme přesvědčeni, že když pochopíme principy těla, života, planety Země, Vesmíru, přijmeme sami sebe s láskou a soužíváme s přírodou, pak stárneme pomalu a s grácií. Stáváme se krásnými zevnitř i z vnějšku nehledě na fakt kolik je nám let. 

Tato fakta a přijmutí je nejlépe učinit do 40ti let věku jedince, ale i kdyby to bylo později, tak si pamatujte, že NIKDY NENÍ POZDĚ!                                                                                              Zapomeňme na datum našeho narození a pojďme se vracet v čase a mládnout. 

Úsměv a milý pohled nás nic nestojí a přitom potěší každou bytost. 

Tři postoje

S přibývajícími roky má každý člověk volbu, jak se ke svému stárnutí postaví.

V dnešní době převládají dva postoje ke vzniklým vráskám.

PRVNÍ POSTOJ

rezignuje na vliv času a přijímá přirozený běh života s tvrzením, že jde o vrásky vypovídající o životních zkušenostech.

Je to správné? A skutečně to jde tak lehce? Která žena či muž by byli spokojeni, jestliže sledují svůj odraz v zrcadle, který je povadlý se spoustou vrásek? Všichni prahneme býti atraktivními a žádoucími.

Máme na to nárok a je to i závazek. Ne kvůli jiným, ale sami kvůli sobě. Závazek pečovat o sebe pro co nejdelší zachování energie života. Energie života je úzce spojena s chutí žít a nerezignovat na projevované známky času. Rezignací, své stáří zrychlujeme a posilňujeme.

Toto pojetí by mělo patřit do minulých dob. Nejedná se o dychtivost a narcizmus.

Přirozená péče o sebe by měla patřit k základním principům, díky kterým se muž i žena stává sebevědomější a krásnější. Nejedná se o neakceptování obvyklého toku času, ani o zaujetí, ale o bezprostřední zkvalitnění života. Přirozené pozvolné stárnutí dodává pozitivní energii a naplnění. Odevzdat se stárnutí a tím i rezignovat na život, nám bere energii i chuť žít s pocitem, že nám život nepřinese už nic nového.

DRUHÝ POSTOJ

je z mého pohledu narcistický a fanatický. Je o nezanechávání známek stárnutí na našem těle a snaha udělat všechno možné i nemožné pro zpomalení času. Tito lidé jsou ochotní absolvovat nepřeberné množství plastických operací (jsou-li na to finanční prostředky a když nejsou, jsou ochotni se i zadlužit), až do fáze, kdy se přestanou podobat sami sobě. Takové extrémy jsou ochotni podstoupit ženy i muži v úplném zoufalství. Je to bezmoc a prázdnota, kterou v sobě nosí. Z druhého pohledu, jestli má někdo zdravý vztah k plastické chirurgii a nemá strach z následků, které mohou nastat, rozhodnutí je na každém z nich.

Podstatné je si uvědomit, že účinků, které očekáváme podstoupením plastických operací, lze dospět i bez zákroku chirurga, a to pomocí obličejové jógy - self-liftingu.

TŘETÍ POSTOJ

Předešlé dva přístupy nejsou podle mého názoru ideální, pojďme se tedy podívat na zlatou střední cestu. Tou může být pravidelné kosmetické ošetření, pravidelná obličejová gymnastika, která uchovává přirozenou pevnost a elasticitu tváře. A o to jde! O mladistvé kontury a přirozené vrásky, které jsou sexy. Vždyť vrásky jsou vepsané zkušenosti a prožitky do našich tváří. Je to naše kniha života.  Člověk bez vrásek, je člověk bez minulosti.

Pečujte o sebe ne z důvodu, že je stárnutí podle některých lidí nedůstojné a nevzhledné. Pečujte o sebe z důvodu, že si natolik vážíte sami sebe, abyste se o sebe starali, cítili se a byli jste zdraví, optimističtí a v každém věku zdravě sebevědomí. Jestliže vám popraská zeď v domě, také se vynasnažíte co nejrychleji a nejvhodněji ji opravit. Chcete žít v krásném, zdravém a útulném prostředí. Stejně tak, bychom se měli starat o svůj zevnějšek, protože naše tělo je dům naší duše.

Starejme se o své tělo, protože je dómem naší duše. 


Více o Obličejové gymnastice/józe se dočtete v naší sekci: Co je obličejová gymnastika?