O nás

Vítejte v on-line centru a škole Face Yoga Academy Selavis 

věnovaném ženám a mužům každého věku     

Naši školu vede Světlana Mihulová

 • Akreditovaná lektorka, terapeutka, trenérka, zakladatelka centra SELAVIS, anti-aging&health therapy
 • Zakladatelka Face Yoga Academy SELAVIS pro lektory www.faceyoga-academy.eu
 • Autorka knihy Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé
 • Světelné terapie, Fotobiomodulační Led světlené panely a laser pro dospělé i děti
 • Lektorka v Improve Academy
 • Obličejová jóga a gymnastika od roku 2006
 • SM systém - SPS od roku 2007
 • Zdravé oči od roku 2017
 • Hormonální jóga od roku 2019
 • Hirudoterapie od roku 2018
 • Funkční cvičení od roku 2017
 • Cvičení pro seniory od roku 2017

 Ahoj přátelé,

jmenuji se Světlana Mihulová a narodila jsem se v roce 1976.

Jsem matka, ale stále dcera, podnikatelka i studentka, cestovatelka, trenérka, cvičitelka, lektorka a poradkyně, která se stále učí. 


Ano vypadá to, jako že jsem brouk Pytlík, ale není to tak. Za dobu co jsem tady na světě se toho dá stihnout hodně.


K obličejové józe mě přivedl můj vlastní proces  přirozeného stárnutí v roce 2006. Každý máme zhruba 3 cesty:

 1. nic s tím neděláme

 2. jdeme na plastiku

 3. začneme cvičit obličejovou jógu tj. dekolt, krk, obličej

Já si vybrala tu třetí možnost.

36 let: Já s Juráškem v bříšku a moje sestřička Jiřinka

"opičí útok"

A funkční cvičení?

V roce 2007 jsem měla veliký a bolestivý úraz zad. Zlomila jsem si záda ve třech místech. Obratel v hrudní páteři, obratel v bederní páteři a kostrč, kterou mám zdeformovanou. Lékaři chtěli operovat opakovaně. Dala jsem na rady své maminky, která tvrdila, že by bylo hůře. A ač mám jedenáctým rokem bolesti, jelikož při každém pohybu mám posuny v bedrech 7 mm mimo jiné...tak se držím bez operací, odnosila jsem děťátko a funguji.

Kdybych měla vypsat celý svůj životopis do dnešní doby, kam mě život zavál profesně, soukromě, zeměpisně a co vše jsem prožila či neprožila, ale určitě přežila, bylo by to na knihu.

Velmi krátce si dovolím ještě říci, že moji vášní posledních 18 let byla má práce v cestovním ruchu. Cestování, styk s nespočetným množstvím různých lidí, mentalit a národností. Pozorovala jsem změny nejen u nás, ale po celém světě, které se opakovaly a byly jako přes kopírák. Nezáleželo na tom, na kterém kontinentu se země nacházela, jaké náboženství či politika tam převládala. Změny se týkaly úplně všeho, včetně zdraví obyvatel.

Tak jako státy procházely vzestupy a pády, tak i můj osobní a profesní život.

S příchodem těhotenství došlo k přirozené změně v mém osobním i profesionálním životě, kdy má vášeň přestala být vášní a jako mávnutím proutku se ze mě stala spokojená žena v domácnosti a milující maminka čekající na svého doslova vymodleného potomka.

Bohužel, když synkovi byl přesně jeden rok, tak zanedbáním péče ze strany lékařky, synek málem přišel o život. Následovaly dva roky strachu, hrůzy a boje s různými náznaky diagnóz. Dnes děkuji Bohu, to nejhorší je za námi.

Co nás nezabije, nás posílí. Některé pády nás prostě transformují do jiných úrovní. Tak jsem se začala věnovat tomu, k čemu mě vedla celý život moje maminka s tatínkem již od mého mládí. Do toho se počítá i studium na Střední zdravotnické škole.

Vedení mých rodičů spočívalo v umění přírodní krásy, přírodní péči s využitím zdrojů z přírody a lásky. Lásky k lidem, přírodě, práci a sám k sobě.

Ovšem nikdy jsem nevěřila, že k čemu jsem byla vedena, co mě vždy bavilo, bylo mým zájmem a koníčkem, se stane i tím, čemu se budu chtít věnovat profesně. A tak jsem se rozhodla předávat dál to, co jsem se naučila ve svém životě.

Dovolím si Vám dát jednu radu. Cvičit a vzdělávat se můžete u kohokoliv. Je to svobodná vůle každého z nás. Jen doporučuji, vždy se podívejte, zda daní cvičitelé a lektoři nejsou pouze "samozvaní", kteří využívají neznalosti osůbek kolem nich. Zda mají platné vzdělání v oboru TRENÉRSTVÍ a nejlépe i zdravovědy, protože práce se svaly je zodpovědnost a nejde jen o svaly, ale i o reflexní body na obličeji, páteř...atd.

Doufám, že na těchto stránkách naleznete vše, co potřebujete. Věřím, že se obohatíme navzájem. Budu ráda, když mi i napíšete :-).


Vaše Světlana

Dosažené osvědčení a certifikáty odborného vzdělání: Certifikace


Žijeme v bláznivém, uspěchaném světě plném stresu, závisti, honby za penězi, krásou, zdravím, prožitky, požitky a spoustu dalších věci.

K tomu je na nás vytvářen neskutečný nátlak časový, finanční, politický, estetický, výkonostní...

Každý den jsme krmeni reklamami o preparátech na štíhlost, jak nemít vrásky, co si vzít za léky, aby nás nic nebolelo, co na sebe abychom byli "IN".

Jsme vysoce konzumní společnost.

Příliš mnoho z lidí se honí za pozlátkem a nepodstatnými věcmi. Z této honby nastane fakt odpojení se a ztráty sama sebe. Nastane realita nenaplnění se, pocitu zmaru, nedostatečnosti a z toho vyplývající deprese, která dnes postihuje majoritu populace. Některé zdroje uvádí, že až 90% populace trpí depresemi. Jejich deprese jsou rozdílné hloubkou a intervalem opakování.

Takto bych mohla pokračovat dále a dále...

Zkuste se zastavit tak jako já, abyste se zamysleli k čemu toto vše vede?

Co je pro vás důležité bez ovlivnění či nátlaku okolí? Co vás činí šťastnými a naplněnými?...Nevzpomínáte si, neumíte to definovat?...Ale v dětství jste to věděli...

Určete s klidnou hlavou a srdcem to co je pro vás nejcitlivější, nejvzácnější a nejmilovanější?

Zamyslete se, udělejte vhled do svého nitra, do svého srdce. To vám odpoví...


Kdo jsme?

Jsme team lidí, který věří a je přesvědčen, že když pochopíme principy těla, života, planety Země, Vesmíru, Boha přijmeme sami sebe s láskou a soužíváme s přírodou, pak stárneme pomalu a s grácií. Stáváme se krásnými zevnitř i z vnějšku, nehledě na fakt kolik je nám let. Tato fakta a přijmutí je nejlépe učinit do 40-ti let věku jedince. I kdyby toto rozhodnutí nastalo později, tak si pamatujte, že NIKDY NENÍ POZDĚ!

Postupem času naše stránky, služby, sekce budeme rozšiřovat, takže doporučujeme nás aktivně sledovat.

Naše rady, cvičení a vše kolem vychází nejen ze studia, ale především z vlastních zkušeností a prožitků. Nejlepším učitelem je sám život!

Proto náš název SELAVIS.

Základem je francouzské slovo cést la vie (selaví) v ČESKÉM překladu TO JE ŽIVOT. Tedy fonetický přepis slova cést la vie. A na konci to "S"? To jsem přece já, Světlana. Tak vznikl náš název SELAVIS.

Přestaňte přežívat!

Zapomeňte na datum vašeho narození a pojďte se vracet v čase. Mládnout po všech stránkách, abyste žili kvalitní, šťastný, zdravý a láskyplný život.

Váš team Centrum Selavis a Face Yoga Academy Selavis