Oční jóga pro krásné oči a zdravý zrak - metoda přirozeného zlepšení zraku

Metoda pro přirozené zlepšení zraku nebo udržení zdravého vidění

"Oči jsou oknem do naší duše"

Mít zdravé oči, výborný zrak si přeje každý z nás do vysokého věku. Pokud tento dar jste dostali od Boha jen tak, patříte k těm šťastnějším lidem na planetě Zemi. Ale co když patříte spíše k majoritě obyvatelstva co mají problém a toužíte si zlepšit zrak nebo alespoň udržet, aby se nezhoršoval?

 • Zhoršuje se Vám zrak?
 • Nosíte brýle nebo kontaktní čočky?
 • Pálí Vás oči?
 • Máte kruhy pod očima?
 • Máte často unavené oči, pocit suchých očí a slzení?
 • Trpíte mlhavým viděním z únavy?
 • Trávíte hodně času u počítače nebo sledováním TV?
 • Sužují Vás migrény?
 • Trpíte krátkozrakostí, dalekozrakostí, stařeckou vetchozrakostí, která může začít i po 40tém roku života - presbyopií, amblyopií, astigmatismem, makulární degenerací, zeleným či šedým zákalem, bolestmi hlavy a migrénami, máte sklivcové zákalky?
 • Zvažujete operaci očí?
 • Namáháte velmi oči (počítač, čtení, řízení motorového vozidla, stres)?
 • Máte dostatek vitamínu A a jiných doplňků stravy pro zdravý zrak?
 • Ideálně máte dobrý zrak a chcete si jej udržet nebo i zlepšit? 
 • Trávíte hodně času za počítačem, při čtení a psaní nebo při řízení auta? Zažíváte pracovní a životní stres?

Trpíte aspoň jedním z výše uvedených bodů? Nebo se týká některý bod vašich blízkých: dětí, rodičů, sourozenců nebo přátel?

Pokud ano, jste na správné adrese. Metoda vám může pomoci.


O METODĚ PŘIROZENÉHO ZLEPŠENÍ ZRAKU

Opravdu si mohu přirozenou cestou zlepšit zrak a omladit oční okolí?

Odpověď je jednoduchá: ANO.

Centrum Selavis vychází z kombinace metod přirozeného zlepšení zraku lékaře Williama Batese, dále lékaře Meir Schneider a Obličejové jógy centra Selavis. 

William Bates (1860-1931) byl americký lékař, který se specializoval především na oční lékařství. Byl přesvědčen, že za všemi získanými neduhy očí jsou oční svaly. Dospěl k závěru, že brýle sice umožní ostré vidění, ale příčinu nevyřeší a nedojde ani ke zlepšení zraku. Ba naopak, spíše ke zhoršení, jelikož zrak dále ochabuje.
Byl přesvědčen, že pomoc přichází v metodě uvolnění očních svalů. Zjistil, že za zhoršování zraku ve většině případů stojí přetíženost a křečovité napětí svalů během celého dne. Sestavil soustavu cviků, které pomáhaly oku relaxovat a posílit. V roce 1920 sepsal a vydal popis své cvičební metody v knize "Lepší zrak bez brýlí". Více informací naleznete ZDE.

Meir Schneider je americký lékař, který se narodil v roce 1954. Narodil se téměř slepý. Po pěti neúspěšných operacích očních čoček mu vznikly masivní tkáňové jizvy, glaukom, katarakt, nystagmus a křížové vidění. Četl a psal pouze v Braillově písmu. Lékaři jej prohlásili  za beznadějný případ a byl prohlášen za slepého. V 17 letech se potkal s chlapcem který ho naučil Batesove metode očních cviků. Díky své víře, houževnatosti, vytrvalosti dokázal během šesti měsíců od začátku trénink očí rozpoznat vizuální objekty. Během 18 měsíců mohl číst bez brýlí tak, že držel papír pár centimetrů od nosu.Následně rozšířil počet cviků a vytvořil vlastní systém cvičení.Dnes tento lékař normálně vidí, čte, vlastní řidičský průkaz bez omezení, cestuje a jeho zrak se stále zlepšuje. Vyučuje po celém světě techniku na přirozené zlepšení zraku. Jeho metoda může napomoci při zlepšování zraku prakticky u všech očních vad a potíží. Vydal několik knih na toto téma. Článek o této osobnosti si můžete přečíst ZDE.

Světlana Mihulová se narodila v roce 1976. Je lektorkou, terapeutkou a trenérkou obličejové jógy, SM systému-spirální stabilizace, hormonální jógy, hirudoterapie a dalších ozdravných, alternativních metod. Založila neziskovou organizaci Centrum Selavis, která se specializuje na alternativní metody zachování zdraví a vitality. Během své několikaleté praxe vytvořila vlastní tréninkové postupy a vznikla obličejová jóga Selavis, která je využívána pro dva hlavní účely:

1. Estetický účel k omlazení obličeje, krku a dekoltu.

2. Rehabilitační trénink u osob, které trpí parézami v obličeji a hlavě vzniklými z mnoha příčin, roztroušenou sklerózou a jinými zdravotními problémy, které vedou k parézám, úbytku svaloviny nebo poruchy funkčnosti v oblasti obličeje, krku a dekoltu. 

Světlana Mihulová je autorkou knihy "Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé - I. budovací fáze", kterou vydalo vydavatelství Anag. Více o knize se dočtete ZDE.

Více o zakladatelce centra Selavis se dočtete ZDE.

Kombinaci všech těchto tří metod jste schopni dospět ke zlepšení zraku a krásného omlazení kolem očí. Lidé často podceňují svalovinu kolem oči, což je chyba.


Úspěšný trénink

Základem úspěšného tréninku je správné osvojení si nových dovedností a jejich zařazení do běžného každodenního života. Jedná se o správní osové postavení těla, brániční dýchání, uvolnění oblasti očí, obličeje, šíje, ramen, celého těla a cviků na oči, které správně střídáme. Dále je nutné se během dne zbavovat stresu tak, aby se v nás neukládal. Ač to může znít komplikovaně, tak komplikované to není. Jedná se o jednoduché návyky. Prohloubené brániční dýchání a prokrvení díky cvičení přináší nezbytné oživení celého zrakového systému a těla. Oči, mozek a celé tělo jsou lépe zásobovány živinami a kyslíkem. Při relaxaci jsou odplavovány škodlivé látky z těla ven - detoxikace.

Pokud se člověk má naučit novým dovednostem, musí se napřed zbavit zlozvyků. A zbavit se zlozvyků není vůbec jednoduché. Nejjednodušší cestou je nahradit zlozvyky novou, správnou dovedností. Toto přeprogramování mozku trvá 21 až 40 dnů. 

Komplex cviků je tvořen ze skupinek, které můžeme rozdělit na cviky slouží k nabourání stereotypů, další cviky zase slouží ke stimulaci vloh, které při nadužívání centrálního vidění při moderním způsobu života zakrňují, jiné posilují a protahují svalstvo, další zase trénují mozek. K uvolnění se dostanete zařazením jednoduchých cviků do běžného života. Cviky jsou přirozené. Snadno je zařadíte a přijmete za své do běžného způsobu dívání se na svět.

Oční cvičení pro zlepšení zraku přirozenou cestou vychází z několika principů:  

 • Brániční dýchání
 • Správné osové postavení těla
 • Hluboké uvolnění
 • Přizpůsobování měnící se intenzitě světla
 • Pozorování detailů
 • Pohled do dálky
 • Rozšíření periferie
 • Vyvážené používání obou očí
 • Koordinace očí a těla
 • Zpevnění očního okolí
 • Protažení a posílení okohybných svalů
 • Relaxace očí, očního okolí a celého obličeje
 • Správná životospráva

Co vám Centrum Selavis a Face & Eyes Yoga Academy nabízí?

Nabízíme Vám skupinové kurzy, které pořádáme po celé ČR. Přehledy všech kurzů, které pořádá centrum Selavis pod vedením Světlany Mihulové naleznete ZDE.

Dále nabízíme individuální konzultace pro děti a dospělé, semináře pro jednotlivce, celé rodiny a firmy, zaměřené na efektivní výuku technik a cvičení pro zlepšení zraku, očního okolí a stavu očí.

 • Know-How: využíváme naše unikátní know-how postavené na spojení vysoce účinných metod učení. Kombinací správného bráničního dýchání, osového postavení těla, odblokování stresů, cvičení zraku dle Schneiderovy, Batesovy metody a Obličejové jógy Selavis se Světlanou Mihulovou.
 • Vysoká efektivita: S námi se naučíte jak na to. Stačí 10 minut cvičení denně a váš zrak se může začít zlepšovat. 
 • Praktické: ukážeme vám krok po kroku, jak začlenit trénink očí do každodenního života tak, aby vás příliš nezatěžovalo, bavilo, přinášelo radost a stalo se přirozenou součástí vašeho běžného života.