Ach ty vrásky, nebo snad hurááá?

22.07.2018

Nekonečně omílané téma: Vrásky... a zase ty vrásky!

Snad od počátku existence civilizací se lidstvo snažilo nestárnout, zastavit čas, nemít vrásky, být věčně mladé a někdy se snažilo i o nesmrtelnost. Některé přístupy byly pošetilé a jiné zase mnohdy nebezpečné.

Nejprve si pojďme odpovědět na otázky:

Líbí se mi přirozená, udržovaná žena či muž bez ohledu na fakt kolik jim je roků, nebo osoba s vypnutou pletí, napíchaná botoxem, plnými rty jako "kačer" těžce se usmívající bez přirozené mimiky?

Co je typického pro zdravého člověka s emocemi a city? Je to přirozená mimika.

Podívejte se na fotku u tohoto článku. Partnerský pár vyzařuje pohodu. Muž ani žena nemají aplikovaný botox či jiné výplně. Mají vrásky a přitom jsou oba krásní. Vyzařuje z nich harmonie a teplo.

Víte proč?

Jsou zdraví a šťastní, vyzařují klid.

1. Prvním předpokladem je zdraví! Vždy musíme začít uvnitř. Každodenní péče o naše nitro, tělo i duši, by se mělo stát součástí našeho života.

2. Druhým předpokladem je milovat sám sebe, ostatní lidi a přírodu. Respektovat život, čas, sebe i druhé.

3. Třetím předpokladem je náš mozek. Aha!?... tady budeme mít malinko problém všichni.

Kdo z Vás neslyšel, že jsme senioři od 55+? Kdo z nás neslyšel, že jsme staří po menopauze, nebo když se vyskytnou první šediny, nebo při dovršení určitého věku 30,40, 50, 60, 70?

Asi všichni z nás.

Kdo nás učí tyto fráze? Kdo nám takto od malička programuje mozek, že ten kdo má vrásky a má určitý věk je starý? No přece naše okolí. Základy tohoto špatného naprogramování jsou v našich rodinách.

Nebudeme "čůrat proti větru". Ano, tělo se s věkem mění. Na přelomu 40 roku se mění vstřebávání živin ve střevech, hormonální hladiny...atd., ale to neznamená, že jsme staří!

Vrásky vznikají dvojího druhu. Vrásky mimické a vrásky vzniklé ochabnutím svalstva. Oba typy vrásek dokážeme hodně eliminovat a radikálně zpomalit jejich vznik https://www.selavis.cz/vrasky/

Tvorba vrásek je také dána geneticky i etnicky. Asiaté nemají tolik vrásek, jelikož mají větší vrstvu tuku pod kůží, což my Evropané máme jinak.

Co kdybychom se na vrásky podívali takto:

Vrásky = zkušenosti = prožitky = zážitky = bohatství našeho života?

Všimli jste si, že i malé děti mají mimické vrásky? A vadí to někomu?

Mladistvost neznamená, že jsme bez vrásek. I mladí lidé mají vrásky třeba jen mimické.

Mladistvost je v nás. To je to co vyzařujeme a co dáváme dál.

Mladistvost je pozitivní a láskyplný přístup sami k sobě, k druhým, bez předsudků a odsuzování, kladném přístupu k životu a přírodě, veselosti, umění si dělat srandu sám ze sebe ovšem ne z ostatních, v lásce, hravosti i hře, harmonii, daru radovat se z maličkostí jako malé děti, vnitřním klidu, nadhledu a životních postojích.

A mladistvost v obličeji? Spočívá v pevnosti kontur obličeje, znovu vybudování svalstva, jasného přímého pohledu a milého úsměvu.

Jestli si někdo myslí, že aplikací botoxu, kdy se ztrácí přirozená mimika a kontury obličeje se časem mění, za cenu minimalizace vrásek vypadá člověk mladší, tak se velmi mýlí. V lepším případě, budou lidé pouze konstatovat, že má posuzovaná osoba vypnutou pleť.

Můj závěr je:

Dámy a pánové, vrásky nejsou to hlavní, co nás činí vypadat nebo cítit se staře...jsme to my sami.

Musím říci, že před 8 lety jsem měla více vrásek než dnes. A co se stalo?

Něco, k čemu musí každý člověk vnitřně dospět postupem času a zkušeností.

Dnem, kdy jsem přijala to, že stárnutí neznamená méně krásy. Dnem, kdy se mi začaly mé vrásky líbit. Dnem, kdy jsem přestala brát vrásky jako nepřítele a přijala je, jako velmi elegantní část mého já, jako své bohatství toho, co jsem prožila a přežila. Dnem, kdy jsem přirozeně začala pracovat na tom, aby se mi vrásky zbytečně netvořily tj. cvičit obličejovou jógu a cíleně ovládat svou mimiku.

Jednoduše dnem, kdy jsem přestala mít ze stárnutí strach a přestalo to být středem mého zájmu. Tímto dnem se mé stárnutí zpomalilo.

Více o vráskách, jejich eliminaci a zdravém životním postoji se dočtete

https://www.selavis.cz/ a https://www.selavis.cz/oblicejova-joga/ nebo https://www.selavis.cz/oblicejova-gymnastika/

Milí přátelé, všem Vám přeji klid a lásku.

Selaví, Vaše Světlana