Vrásky

Vrásky... pryč s nimi!

Jak jsme si již řekli výše, mimo jiné vrásky vznikají mimikou a ochabnutím svalstva. Jen kontrola naší mimiky však nestačí.

Svaly bez péče a posilování ochabují, pleť je povislá a tvoří se permanentní výrazové vrásky. Mnoholeté špatné návyky zkracují délku mimických svalů a na kůži, která zkrácené svaly pokrývá se začnou objevovat vrásky.

Plastická chirurgie funguje stejně: při liftingu vám nevypnou tváři tím, že by odstranili jen nadbytečnou kůži, ale musí odstranit i kus ochablého svalu!). Při obličejové gymnastice však dochází k lepšímu prokrvování celé epidermis a dermis, která je tak do hloubky lépe vyživena, a tím se zlepšuje její kvalita. Toto zlepšení se projeví i vyhlazením jemných povrchových vrásek, které vznikají úbytkem kolagenu ve tkáních dermis.

Pravidelným posilováním a protahováním obličejových svalů eliminujeme již vzniklé vrásky, zpomalíme příchod nových vrásek, prozáříme a vypneme naši pleť a docílíme zdravého, mladistvého vzezření.

Člověk bez vrásek je člověk bez minulosti. 

Stárnutí kůže


Dva druhy vrásek:

 1. Vrásky ochabnutím svalů a tonusu. Jsou to vrásky hlubších i úplně jemné. Vrásky se projevují zemskou přitažlivostí a ochabnutím svalstva. To už se projevuje opravdové stáří. Svalstvo menším používáním ochabuje a bez zpevnění je taženo dolů zemskou přitažlivostí. Tímto způsobem vznikají například i nasolabiální rýhy, které způsobují povislé tváře, tyto pak dále prohlubují vrásky kolem rtů, na bradě, pokleslá víčka, která svým tlakem prohlubují vějířky kolem očí.

 2. Vrásky výrazové tj. mimické (smích, pláč, hněv atd.), vznikají častým opakováním určitých mimických gest. Tyto permanentní výrazové vrásky jsou postaveny kolmo ke směru vláken v mimických svalech. Obličejová jóga/gymnastika dokáže tyto svaly uvolnit a speciální liftingovou masáží zase rozmasírovat srůsty, které tyto mimické vrásky způsobují. Vrásky tak postupně mizí a pleť vašeho obličeje se vyhlazuje.

Nezapomeňte, že některé vrásky jsou krásné, sexy, milé... jsou naše minulost a současnost... 

Stárnutí obličeje


Místa výskytu vrásek a účinky pravidelného cvičení obličejové jógy/gymnastiky

 1. Vrásky v oblasti čela - oblast čela bude opět hladká.

 2. Vrásky u kořene nosu mezi obočím dávají obličeji rozhněvaný výraz - po vyhlazení vrásek se obličej projasní.

 3. Pokleslé obočí vytváří rozladěný a vyčerpaný výraz - obočí se pozvedne a Váš pohled se projasní.

 4. Povadlá horní víčka - horní víčka se napnou, oči se krásně zvýrazní a rozzáří.

 5. Spodní víčka a vějířkovité vrásky kolem očí - vějířky a vrásky na spodních víčkách se vyhladí.

 6. Zesláblé a ochablé tváře v oblasti lícních kostí bez objemu - tváře se vyplní a omládnou.

 7. Nasolabiální rýhy - vrásky mezi nosem a tvářemi, které tvoří povadlé tváře - rýhy se zmenší díky posílení a vypnutí svalů na tvářích a lícních kostech.

 8. Vpadlé a ochablé rty, vrásky kolem rtů, mizející linie rtů, rty ztrácejí plnost, horní ret se vtahuje dovnitř a tím se ztenčuje, koutky rtů padají dolů a dávají obličeji smutný výraz a ve vyšším věku způsobují povadnutí celého obličeje - rty získají opět plnost, vrásky se postupně vyhladí, linie rtů se opět jasně zvýrazní, koutky rtů se pozvednou a vrátí obličeji radostný výraz, střed obličeje se nadnese.

 9. Zesláblé a povislé spodní tváře, čelisti, provis kůže na hranici brady a čelisti - zpevní se linie dolní čelisti, zvýrazní a pozvedne se kontura . Dosáhneme svěžího vzhledu.

 10. Ochablá brada s vráskami uprostřed, dvojitá brada, brada bez jasných kontur - cvičením bradu zpevníme, posílí se a vynikne tím její obrys, dvojitá brada se ztratí a vrásky se postupně vyhlazují.

 11. Povadlá kůže i svaly na krku s vráskami prozrazující váš věk - krk se vyhladí a viditelně zpevní. Když se krk zeštíhlí, tak se opticky prodlouží. Postupně se vrásky vyhladí.

Pomocí obličejové jógy/gymnastiky je možné dosáhnout totožných úspěchů, jako při pomoci plastické chirurgie s tím rozdílem, že se cvičením budete cítit lépe, pomůžete celému tělu a ušetříte mnoho peněz.