Obličejová jóga vs. jiné metody

Porovnejte s námi

Obličejová jóga/gymnastika versus plastická chirurgie

Obličejová jóga/gymnastika a plastická chirurgie dosahují stejného cíle: zpevňují a zkracují svaly a pokožku. U obličejového cvičení toho dosahujeme přírodní cestou posílením svalstva obličeje a zkrácením svalů bez zásahu plastické chirurgie. Self-lifting je zdravější a levnější verze, kterou si může dovolit opravdu každý. Pravidelné obličejové cvičení zastavuje projevy stáří obličeje. Bez přehánění až do vašeho úmrtí, jelikož zmírňuje snížení a prověšení svalstva a zredukuje i již vzniklé vrásky. Je to zdravé cvičení dále stimulující mnoho center v těle a hlavně je neinvazivní.

Plastická chirurgie má také za následek zkrácení svalů a kůže chirurgickou cestou, tím že se kus povadlé kůže nebo svalu odstraní. V některých případech rozříznutý sval uchytí chirurg pro větší efekt na jiném místě, což později (po několika letech) může způsobit nepěkné znetvoření obličeje. V takových případech za souhrnný lifting obličeje, spodních a horních víček, pozvednutí obočí, výplň rtů a vrásek a odstranění brady zaplatíte nejméně 80.000 Kč a na renomovaných klinikách dvakrát více.

Po liftingovém ošetření se po několika letech tento účinek vytrácí a zase začíná stejný problém; dostihne vás zemská přitažlivost a stáří. Realita opět vyplouvá na povrch, svalstvo ochabuje a povoluje se i s kůží.

Tudíž klient má potřebu operaci opakovaně provádět, ne vždy je to ale možné.

U jedné osoby by se měl tento chirurgický lifting provádět maximálně 3x.

Pokud patříte k lidem, kteří mají za sebou invazivní metody jako jsou plastické operace, botox...atd., a uvědomili jste si, že cestou dalších operací jít nechcete, je potřeba něco změnit. Vám všem říkáme, začněte s obličejovou jógou! Nelekejte se, když začnete cvičit, a zjistíte, že operované části těla reagují jinak, vše se dá zvládnout a v naší škole docílíte všeho, co si budete přát! Můžete mít soukromá cvičení a konzultace, individuální přístup a diskrétnost.

Diskrétnost je naše zásada! 

Uvádíme orientační ceny zákroků plastické chirurgie, kterým lze předejít pravidelným cvičením obličejových svalů:

Lifting spodní víčka: kolem 10.000,-

Lifting horní víčka: kolem 12.000,-

Výplň rtů: 9.500,- až 18.000,-

Lifting obličeje: 16.000,- až 69.000,-

Zvednutí obočí: 8.000,- až 17.000,-

Botoxové injekce: 2.000,- až 15.000,-


Obličejová jóga/gymnastika versus botulotoxin

Odlišnost mezi těmito procedurami je značná, ale obě dosahují stejných výsledků - redukci vrásek, ale úplně odlišným způsobem. Botulotoxin, jeden z nejúčinnějších jedů, komerčně nazvaný botox, který zablokuje nervový přenos. Používá se ve velmi malém množství i v kosmetických prostředcích, což má za následek paralyzování nervů na určitém místě. Nervy ustrnulé tímto jedem, už se nikdy znovu neaktivují. Organismus však může obnovit činnost nervových tkání a za několik měsíců se mohou tvořit nervová zakončení, díky kterým může osoba znovu mimicky gestikulovat a projevovat emoce.

Self-lifting působí na tvorbu vrásek tj. jejich eliminací jiným způsobem: nejvíce aktivuje dosud nejméně použité a tedy povadlé svalstvo obličeje a přerušuje srůstání mezi aktinovými a myozinovými vlákny. Tímto se nejvíce napínají mělké i jemnější vrásky. Výsledným efektem je krásně vypnutá pleť, ale s tím rozdílem, že nebylo použito chirurgických ošetření a mimika obličeje nebyla omezena.

Dalším měřítkem porovnání mezi obličejovou gymnastikou/jógou a výsledky botoxu, je právě estetické hledisko. Nehybný obličej bez výrazu, to je výsledek botoxového ošetření. Nejhoršího výsledku na výraz obličeje se dosahuje použitím botoxu do prostředí rtů. Vrásky nad horním rtem nutí stále více žen využít aplikaci botoxu a následkem je tuhý ret, mrtvě visící jako nárazník nad rtem spodním. Ret je zcela mrtvý, neschopný nejen artikulace, ale dokonce ani líbaní. Z krásných, plných rtů se stane nepřitažlivý kus polomrtvé tkáně.

Self-lifting při pravidelném cvičení dokáže vyhladit vrásky na horním rtu a dokonce jej může učinit plnějším než předtím. Stejně tak to platí pro oblast očních víček a pro vrásky na čele.

Aplikace botoxových injekcí může mít spoustu negativních dopadů na organismus. Mimo jiné může vyvolat deprese a úzkostné stavy. Náš organismus tuto látku bere jako nejúčinnějšího zabijáka na zemi, proto může mít takové reakce (neobvyklé nejsou ani stavy blízké předávkování). Tyto negativní dopady však zůstávají před zákazníkem kliniky utajeny i přesto, že se svým podpisem zavazuje všechna rizika brát na sebe a je si vědom negativních dopadů a byl s nimi obeznámen. O těchto dopadech hovoří bez cenzury světový neurolog Dr. Peter Misra (svalstvo, mozek, nervový systém). Zjistilo se také, že podání botoxu vyvolává jizvení v intersticiu svalů. Znemožnění mimických projevů může člověku způsobovat velké psychické problémy a vtahování emočních pocitů do sebe, protože nejsou schopni je vyjádřit. Panickou úzkost až hysterii si ale 99% lidí po tomto zákroku nespojují přímo s aplikací botulotoxinu.  


Obličejová jóga/gymnastika versus procedury thermage a palomar

Metoda Thermage, podobně jako Palomar, patří mezi nejmodernější liftingové techniky bez skalpelu. Jedná se o působení frakčního neablativního laseru nebo infračerveného záření, díky němuž je možno dosáhnout vypnutí a vyhlazování kůže a vrásek, strií, nebo odstranění či zjemnění jizev vzniklých z různých příčin. Tato technika je založena na vyslání výše zmíněných výbojů do dermis, kterou tyto výboje řečeno neodborně, ale názorně, poškodí, doslova spálí, a tím je pokožka nucena začít regenerovat a vytvářet nové tkáně. Bohužel i tato metoda, ačkoli je neinvazivní neboli bez skalpelu, má svá rizika. V USA tuto metodu používají již 10 let, ale už rok po zákroku se projeví značný úbytek tkáně, který je nekontrolovatelný a nelze jej zastavit. Může se projevit zjizvením, úbytkem tuku a nepěknými prohlubeninami v obličeji.

Jde v podstatě o skoro novou metodu, tím pádem se mohou projevit ještě další možné negativní účinky, se kterými je nutno počítat. Kladně můžeme hodnotit rychlou a bezbolestnou aplikaci bez nutnosti uspání, ale jde o metodu velice nákladnou.

Tyto metody nás můžou přijít například u liftingu očí 26.000 Kč a lifting obličeje až na 50.000 Kč.  


Centrum Selavis a Face Yoga Academy Selavis