NOVINKA: Obličejová jóga pro muže!

31.01.2024

Vážení pánové,

máme čest vám oznámit, že jsme jako jediní otevřeli kurz obličejové jógy pro muže!

Nemusíte tak mít ostych před ženami, pokud jste někdy uvažovali zúčastnit se kurzu obličejové jógy, ale trošku jste váhali nad tím, zda u účastnic ženského pohlaví nevyvoláte úsměv na rtech. Možná jste si mysleli, že obličejová jóga je spíše dominantou žen. My vám dokážeme, že je i pro vás! :)

Je obličejová jóga vhodná také pro muže?

Ano, obličejová jóga je vhodná také pro muže. Stejně jako ženy i muži mají obličejové svaly, které mohou časem ochabnout a vést k tvorbě vrásek, povislých tváří nebo dvojité brady. Cvičením obličejové jógy lze tyto problémy zpomalit nebo dokonce zvrátit.

Obličejová jóga má následující výhody pro muže:

  • Zlepšuje pružnost a pevnost pokožky

  • Zmenšuje vrásky a mimické linky

  • Zpevňuje kontury obličeje

  • Odstraňuje dvojitou bradu

  • Zlepšuje lymfatický oběh

  • Zmírňuje stres a únavu

Cvičení obličejové jógy je jednoduché a dá se provádět kdekoli a kdykoli. Stačí si najít pár minut denně a věnovat se jednoduchým cvikům, které jsou zaměřeny na různé části obličeje.

Je nějaký rozdíl mezi cvičením obličejové jógy u žen a mužů?

Obecně lze říci, že neexistuje žádný zásadní rozdíl mezi cvičením obličejové jógy u žen a mužů. Obě pohlaví mají stejné obličejové svaly, které lze posilovat a zpevňovat stejnými cviky.

Nicméně existují některé drobné rozdíly, které mohou být způsobeny rozdíly v anatomii obličeje a v životním stylu. Například:

  • Ženy mají obecně jemnější pokožku než muži, proto mohou být citlivější na některé cviky. Je důležité cvičit opatrně a nepřehánět to.

  • Muži mají často výraznější svaly v obličeji, proto mohou potřebovat silnější cviky.

  • Ženy bývají více náchylné k tvorbě vrásek v okolí očí a rtů, proto mohou být zaměřeny na cviky, které tyto oblasti posilují.

  • Muži bývají více náchylní k tvorbě vrásek v okolí čelisti a brady, proto mohou být zaměřeni na cviky, které tyto oblasti posilují.


Co pro vás, pánové, máme?

Osobní kurz obličejové jógy se Světlanou Mihulovou, odbornou lektorkou a zakladatelkou centra Face Yoga Academy Selavis.

Osobních kurzů se již zúčastnily stovky žen v různých městech po celé České republice i v zahraničí.

Osobní kurz obličejové jógy pro začátečníky je koncipován na jednoduchých cvičeních k trénování individuálních partií obličejových svalů. Osobní přístup lektorky vám umožní co nejpřesnější cvičení.

Naučíte se dané obličejové svaly vnímat, procvičovat a následně sami trénovat nejen před zrcadlem, ale i při běžných denních činnostech.

Náplň kurzu, podrobné informace, termíny a místa konání uvádíme zde:

Milé dámy, 

máte-li doma muže, který by se odhodlal jít na obličejovou jógu, podpořte ho a řekněte mu o našem kurzu!

Pánové, těším se na vás osobně na kurzu obličejové jógy!

Světlana