V jakém věku je vhodné začít cvičit obličejovou jógu?

06.01.2023

Fenomén obličejové jógy je v naší zemi stále známější a oblíbenější.

Obličejová jóga (nebo také obličejová gymnastika) je self-liftingové cvičení, které navrací svalům v obličeji, na krku a v dekoltu plnost, pevnost a pružnost.

Celému obličeji se navrací jasné kontury, jaké jsme měli v mládí. Pleť se stává opět pevnější, elastičtější, zářivější a dochází k částečnému stažení pórů.

Cvičení obličejové jógy rovněž eliminuje již vzniklé vrásky a zpomaluje vznik nových. Díky obličejové józe dosáhneme zdravého, plného, mladistvého a krásného vzezření.

Kdy začít s obličejovou jógou?

Cvičení obličejové jógy od 30-ti let

Doporučuje se začít cvičit obličejovou jógu od věku 30-ti let. Obličejová jóga by se měla stát součástí osobní hygieny každé ženy, vhodná je i pro muže. V tomto věku stačí cvičit dvakrát až třikrát týdně tzv. rychlou formou, tedy zvolit si na každou partii obličeje jeden cvik, spolu s každodenním ranním restartem. Odměnou vám bude svěží obličej i pozdější nástup vrásek a krásně vypnutá, elastická pleť až do pokročilejšího věku.

Začnete-li pravidelně cvičit od svých 30 let, oddálíte stárnutí.

Ve 40 letech budete vypadat na 30, v 50 na 35, v 60 na 45. To proto, že obličeji jednoduše nedovolíte stárnout. Vrásky se vyvinou minimálně a pleť bude stále krásně pevná.

Cvičení obličejové jógy od 40-ti let

Jestliže začnete cvičit ve 40 letech, je obličejová gymnastika již naprostou nutností, protože pleť a svaly už povolují a ztrácí tonus. Po absolvování první budovací a druhé liftingové fáze tréninku obličejové jógy se dostanete do třetí udržovací fáze. 

V rámci udržovací fáze doporučuji provádět každý den ranní restart, dvakrát týdně hodinu praktikovat obličejovou jógu a jednou týdně provádět trénink rychlou formou, tj. zvolit na každou partii jeden cvik. Rychlá forma tréninku vám zabere přibližně 12 minut. I v tomto případě lze očekávat podobně intenzivní omládnutí pleti.

Cvičení obličejové jógy od 50-ti let

Pokud začnete cvičit až po dovršení 50 let, náprava škod způsobených věkem bude časově náročnější. Cvičit intenzivně bude nutné po dobu 3 měsíců, ale odměnou vám bude, že omládnete o 10 let. Po 3 měsících můžete přejít do druhé liftingové fáze a následně do udržovací, doživotní fáze.

Cvičení obličejové jógy od 60-ti let

Je-li vám více než 60 let, je pro dosažení nejlepších výsledků potřeba provádět alespoň 5 měsíců self-liftingové cvičení z první budovací fáze a poté přejít do druhé liftingové fáze a následně do udržovací, doživotní fáze s tréninkem pětkrát týdně. Výsledek za to opravdu stojí. I v tomto věku díky pravidelnému cvičení obličejové jógy můžete omládnout o 5 až 10 let.

Jaká je účinnost cvičení obličejové jógy

Vždy záleží na mnoha faktorech. Vyloučíme-li otázku správného tréninku a technického provedení cviků a budeme předpokládat, že toto zvládáte na jedničku, tak dalšími faktory, na kterých záleží, je přibližně z 20 % genetika, strava, pitný režim, odpočinek a používaná kosmetika.


Jste rozhodnuti udělat první krok k omlazení pleti?

Začněte cvičit obličejovou jógu pod odborným vedením!

Vyvarujete se tak chyb, neúčinnosti, zklamání.

Zvolte si pro vás vhodný kurz obličejové jógy - video lekce, online kurz, osobní kurz: