Kombinace obličejové jógy a tejpování obličeje

01.06.2024

Hledáte neinvazivní a přirozenou cestu k omlazení pleti? Pak vás jistě zaujme kombinace obličejové jógy a estetického tejpování obličeje. Tyto dvě techniky se vzájemně doplňují a slibují viditelné výsledky v podobě zjemnění vrásek, zpevnění kontur obličeje a celkově mladistvějšího vzhledu a projasnění pleti.

Co je obličejová jóga?

Obličejová jóga je soustava cviků, které posilují a tonizují svaly obličeje. Pravidelným cvičením dochází k prokrvení pleti, stimulaci tvorby kolagenu a elastinu a celkovému zlepšení elasticity pleti. Obličejová jóga je vhodná pro osoby všech věkových kategorií a nevyžaduje žádné speciální vybavení.

Co je tejpování obličeje?

Tejpování obličeje je technika, která využívá speciální kineziologické pásky k dočasnému zvednutí a zpevnění pleti. Tejpovací páska pomáhá udržet svaly v požadované poloze a tím redukovat vrásky a ochablost pleti. Tejpování obličeje se obvykle používá v kombinaci s obličejovou jógou pro dosažení optimálních výsledků.

Kombinace obličejové jógy a tejpování obličeje

Kombinace obličejové jógy a tejpování obličeje nabízí hned několik benefitů:

  • Zesílení výsledků: Tejpování pomáhá udržovat svaly v pozici, do které je obličejová jóga procvičila, a tím prohlubuje a prodlužuje její účinky.

  • Rychlejší výsledky: V kombinaci s tejpováním je možné dosáhnout viditelných výsledků v kratším časovém horizontu.

  • Synergie: Obličejová jóga aktivuje svaly zevnitř, zatímco tejpování je podporuje zvenčí. Výsledkem je komplexnější a déletrvající efekt.

  • Zjemnění vrásek: Cviky i tejpování cílí na svaly, které ovlivňují tvorbu vrásek, a napomáhají tak jejich redukci.

  • Zpevnění kontur: Obličejová jóga a tejpování pomáhají zpevnit ochablou pleť a zvednout kontury obličeje, čímž se rysy tváře zjemní a celkově omladí.

  • Projasnění pleti: Stimulace lymfatického systému, ke které dochází jak při cvičení, tak při tejpování, pomáhá odvádět toxiny a zlepšuje prokrvení pleti, čímž pleť získává zdravější a zářivější vzhled.

Je kombinace obličejové jógy a tejpování obličeje pro vás to pravé?

Obličejová jóga a tejpování obličeje jsou vhodné pro všechny typy pleti a věkové kategorie. Pokud toužíte po přirozeném omlazení pleti bez invazivních zákroků, tato kombinace technik vám může přinést skvělé výsledky.

Pokud se chcete pustit do kombinace obličejové jógy a tejpování obličeje, je vhodné se obrátit na zkušeného instruktora, který vám poradí s výběrem vhodných cviků a technik tejpování, včetně možných kontraindikací.

Aktuální termíny kurzů obličejové jógy a estetického tejpování obličeje se Světlanou Mihulovou: